Jak zrobić własne perfumy?

Własne perfumy to wyjątkowy pomysł na upominek dla partnerów biznesowych, nową linię produktów na sprzedaż i pozyskanie zainteresowania szerszego grona klientów. Możesz stworzyć je własnoręcznie lub, na większą skalę, korzystając z usług profesjonalnej firmy, która pomoże Ci skomponować zachwycający zapach. Aby stworzyć własne perfumy należy starannie wykonać kilka czynności, od kompozycji zapachu po jego zabutelkowanie i opakowanie zgodnie z opracowaną strategią marketingową.

Dowiedz się, jak zrobić własne perfumy, jak wybrać ich bazę i składniki oraz jakie korzyści zapewnia produkcja perfum z profesjonalną firmą.

Własne perfumy - jakie czynności należy wykonać, aby je stworzyć?

Proces produkcji własnych perfum różni się nieco w zależności od tego, czy wykonujesz go samodzielnie czy też zlecasz profesjonalnej firmie. Poza pewnymi odstępstwami, przebiega on jednak w obu przypadkach podobnie i opiera się na kilku zasadniczych czynnościach.

Aby stworzyć własne perfumy, należy wykonać następujące kroki:

 • określić, dla kogo ma być przeznaczony dany zapach i co ma sobą wyrażać – to najważniejszy element budowania strategii, jeśli produkujesz własne perfumy w celach biznesowych, a także pytania, na które warto odpowiedzieć, gdy tworzysz je w prezencie dla bliskiej osoby;
 • wybrać bazę i nuty zapachowe oraz wypróbować połączenie ich zapachów;
 • połączyć składniki w odpowiednich proporcjach;
 • dodać alkohol lub olej bazowy;
 • odczekać kilka dni aż składniki się dobrze połączą, a zapach wstępnie skomponuje;
 • w tym czasie możesz zaprojektować i ozdobić flakon oraz etykietę;
 • dodać wodę lub wodę destylowaną, by uzyskać pożądane stężenie zapachu (mniejsze w wodzie toaletowej, większe w perfumach);
 • przefiltrować mieszaninę;
 • zaczekać kilka tygodni do kilku miesięcy aż perfumy dojrzeją;
 • schłodzić na krótko mieszaninę;
 • przelać roztwór do flakonu i szczelnie go zamknąć.

W przypadku zlecania wykonania własnych perfum firmie produkcję wieńczy odebranie pełnej dokumentacji produktu.

Jaka bazę mogą mieć Twoje własne perfumy?

Zabierając się do produkcji własnych perfum, musisz zdecydować się, jakiej wolisz użyć bazy. Do wyboru są olej jojoba lub alkohol z dodatkiem wody. Każda z tych substancji zapewnia innego rodzaju korzyści i wiąże się z inną metodą aplikacji.

Perfumy na bazie olejku jojoba wciera się w skórę w miejsca, które wydzielają ciepło. Konsystencja olejku sprawia, że powstały na jego podstawie zapach utrzymuje się dłużej.

Bazą perfum może być też etanol. Zapach stworzony na bazie alkoholu aplikuje się metodą rozpylania. Utrzymuje się na skórze krócej niż perfumy na bazie olejku.

Z jakich nut zapachowych możesz skomponować swoje własne perfumy?

Tworzenie pięknych zapachów to sztuka łączenia odpowiednich składników. Musi być ona poparta wiedzą o tym, jak zachowuje się każdy z nich. W przemyśle perfumeryjnym od dawna mówi się o tak zwanych nutach głowy i serca, a także o nutach bazowych i łączących. Różnią się one między innymi trwałością, co przekłada się na dominujący zapach mieszanki.

Na zapach perfum składają się następujące nuty zapachowe:

 • nuta głowy (wysoka) – zapewnia ją składnik o najbardziej ulotnym zapachu; ujawnia się jako pierwsza, z czasem ustępując głębi pozostałych zapachów perfum. Nutę głowy można pozyskać z jaśminu, bergamotki, cytryny, limonki, owoców cytrusowych, orchidei, róży, trawy cytrynowej, mięty, werbeny;
 • nuta serca (średnia, dominująca) – ulatnia się szybciej się niż nuta bazowa, ale później niż nuta głowy. Pozyskuje się ją między innymi z bzu, konwalii, lotosu, goździka czy pelargonii;
 • nuta bazowa – wytwarzają ją najbardziej trwałe olejki, na przykład te z paczuli, cynamonu, drzewa cedrowego lub sandałowego, wanilii, kawy czy miodu;
 • nuta łącząca – służy zharmonizowaniu poszczególnych zapachów w spójną kompozycję.

Możliwość kompozycji zapachu ze składników dobranych w oparciu o własne proporcje pozwala stworzyć unikalny kobiecy lub męski zapach kwiatowy, cytrusowy, elegancki czy sportowy.

Stwórz własne perfumy z profesjonalną firmą!

Produkcja perfum w swoim domu to wspaniałe i kreatywne hobby, jednak jeśli zależy nam, by stworzyć własne perfumy dla celów biznesowych lepszym pomysłem będzie prawdopodobnie skorzystanie z usług profesjonalistów.

Powody, dla których warto wybrać tę opcję, to:

 • możliwość skorzystania z bogatego doświadczenia specjalistów od marketingu w kwestii stworzenia odpowiedniej, nacelowanej na konkretne potrzeby strategii marketingowej produktu;
 • gwarancja wykorzystania sprawdzonych, wysokiej jakości składników;
 • możliwość skomponowania unikalnego, oryginalnego zapachu i doradztwo profesjonalnych twórców receptur zapachowych;
 • pewność uzyskania wysokiej klasy produktu dzięki zoptymalizowanych warunkach mieszania, filtracji i dojrzewania perfum w specjalistycznej pracowni;
 • redukcja ryzyka zanieczyszczenia perfum i utraty ich właściwości;
 • kreatywna pomoc w kwestii tworzenia flakonu, etykiety i opakowania spełniających wymagania techniczne i marketingowe;
 • gwarancja otrzymania dokumentacji potwierdzającej jakość produktu.

Stwórz własną markę perfum i zwiększ szanse na jej sukces na rynku z profesjonalnym producentem

Korzystając z profesjonalnych usług doświadczonego producenta możesz stworzyć coś więcej niż piękny i trwały zapach. Pomożemy Ci wykreować kompozycję dostosowaną do gustu i zapotrzebowania precyzyjnie określonej grupy klientów i stworzymy jego atrakcyjną oprawę, która może znacznie zwiększyć szanse na sprzedaż Twoich perfum.

Własne perfumy - Sprawdź ofertę MAYbe Cosmetics i dowiedz się, jak zrobić osobiste perfumy w naszej firmie!

MAYbe Cosmetics to prężnie działająca firma kosmetyczna z ponad 20-letnim doświadczeniem. Nasz kluczowy asortyment to perfumy, wody toaletowe i perfumowane.Produkujemy również kosmetyki pod marką własną klienta.

Biuro handlowe
MAYbe Cosmetics
ul. Karmelowa 11, 71-218 Bezrzecze

E-mail: biuro@maybecosmetics.com
Tel.: +48 660 740 180 oraz +48 696 542 690
NIP: 8520300072
REGON: 810540749

Obecnie realizujemy projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.15 Wsparcie kooperacji przedsiębiorstw. Tytuł projektu: „Promocja produktów firmy Maybe Cosmetics na rynkach międzynarodowych”. Wartość projektu: 194 369,00 PLN. Wysokość dofinansowania: 85 %

Ważne: Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na Polityce prywatności.